PRVNÍ POMOC

Městská policie a první pomoc

Nastaly jarní měsíce, blíží se léto a s tímto jsou spojeny letní sporty. Ale taky různé aktivity jako například práce na zahrádkách a kolem svých domovů. Každoročně vzroste počet nechtěných úrazů, které můžou tyto aktivity přinést. Ať už se jedná o malé úrazy následkem pádu z kola, či koloběžky. Ale také velké úrazy, které se stávají při dopravních nehodách nebo při práci s elektrickými nástroji a přístroji. Městská policie každoročně eviduje mnoho těchto úrazu u kterých strážníci zasahovali a pomáhali. Strážníci MP Šenov často přijedou na místo události jako první a je nutnost poskytnout zraněnému první pomoc.

Městská Policie přistoupila k důkladnému proškolení všech strážníku, aby byli připraveni k poskytnutí první pomoci do příjezdu Rychlé záchranné služby. Dva strážníci byli přímo proškoleni pracovníky RZS a své informace a poznatky předali svým kolegům. Také proběhlo školení, kdy si strážníci vyzkoušeli své schopnosti. Mohli si vyzkoušet obvazovou techniku, přiložení krčního límce a samozřejmě nepřímou masáž srdce. Služební vozidlo bylo vybaveno novou mobilní lékárničkou první pomoci, která splňuje podmínky pro poskytnutí jakékoliv první pomoci na místě události. Za zmínku vybavení stojí také kvalitní krční límec, elastické dlahy a popáleninový set. Služební vozidlo MP bylo dále vybaveno přenosným defibrilačním přístrojem, který se používá při zástavě srdce. I na tento přístroj byli odborně proškoleni všichni strážníci MP Šenov.

Závěrem chci dodat, že prvních pět minut a u vážných úrazu i mnohem menší časovou jednotku je u všech úrazu rozhodujících. V tomto krátkém čase lze zachránit lidský život. Proto chci vyzvat všechny občany, ať nemají obavy volat o pomoc mimo RZS, taky strážníky MP Šenov. Tito mohou na místo dané události dorazit mnohem dříve než odborná lékařská pomoc a poskytnou zraněnému první pomoc, než na místo dorazí lékařská pomoc.

Více o Naší výbavě se dočtete ZDE.

Marek S.