PROSINEC

4.12. – Starší osoba se při pádu v domě zranila tak, že nemohla již vstát a přivolat si sama pomoc. Na zemi tak musela strávit několik nekonečných hodin. Volání o pomoc uslyšela až přicházející návštěva. Po otevření domu hasiči byla osoba předána do péče přivolaným zdravotníkům.

6.12. – Na ulici Těšínská vítr vyvrátil strom, který strhl elektrické vedení a zasáhl projíždějící vozidlo, které poškodil. Přivolaní hasiči zajistili odstranění stromu.

8.12. – Požár chatky v části Podlesí muselo likvidovat několik hasičských jednotek. Uvnitř chatky hasiči zjistili osobu v bezvědomí, kterou vynesli a zahájili resuscitaci, v které pokračovali přivolaní zdravotníci. Přes veškerou snahu se osobu nepodařilo zachránit a lékař musel konstatovat smrt. Věc šetří Policie ČR.

 

Pokud zjistíte v místě svého bydliště a jeho okolí pohyb podezřelých osob nebo vozidel, neváhejte a ihned volejte hlídku MP Šenov na telefonním čísle 604 128 113, které upřesněte popis osob, typ vozidla, popř. registrační značku.

 

Šenovští strážníci mají nový laserový radar

Městská policie si v Šenově posvítí na neukázněné řidiče, kteří překračují povolenou rychlost. Pomůže jim k tomu nový moderní radar, který jim město zakoupilo. Doposud strážníci měli radar k dispozici nepravidelně. Nyní již mohou měřit rychlost až na vzdálenost 450 metrů každý den. Po patřičném zaškolení strážníků bude radar nasazen do ostrého provozu. Nyní probíhá jednání s Policií ČR o místech, kde budou moci strážnici rychlost měřit. Každé takové místo musí Policie ČR schválit. Městská policie bude měřit hlavně v těch místech, kde řidiči nejčastěji porušují povolenou rychlost. Pokud však budou řidiči dodržovat pravidla silničního provozu, nemají se čeho obávat.                 Ing. Tomáš Holuša, místostarosta