ŘÍJEN

1.10. – Na železničním přejezdu na ulici Václavovická došlo k poruše zabezpečovacího zařízení, kdy místem projížděl vlak, přitom nebyly sklopeny závory a ani nebyla v činnosti výstraha zabezpečovacího zařízení. O nápravu se postarali pracovníci SŽDC. O této věci informovala také některá média.

13.10. – V nočních hodinách zaměstnal hasiče požár v areálu jedné šenovské firmy, kdy hořela jedna z budov. Co bylo jeho příčinou, šetří Policie ČR ve spolupráci s HZS.

18.10. – V odpoledních hodinách došlo na přechodu pro chodce v centru města k dopravní nehodě, kdy došlo ke střetu chodce s vozidlem. Vážně zraněnému chodci poskytli první pomoc přivolání strážníci, kteří jej následně předali do péče RZS. Míru zavinění šetří DI Policie ČR.

19.10. – V katastru města byla strážníky při kontrolní činnosti zjištěna zájmová osoba Policie ČR, která jim byla předána k dalším úkonům.

21.10. – Nedopatřením si starší osoba zabouchla dveře svého domu, které následně pomohli otevřít až přivolaní hasiči.

 

Prevence – BESIP

Upozorňujeme řidiče vozidel, aby při parkování na Radničním náměstí a u zdravotního střediska nezapomínali viditelně umístit ve vozidle parkovací kotouč a na něm nastavili dobu začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit. Zákonem přesný vzor parkovacího kotouče není stanoven, proto vozidlo může být označeno i běžným papírem, na kterém bude vyznačen příjezd na parkoviště. Parkovací kotouč si můžete koupit na poště, v papírnictví atd.