ZÁŘÍ

1.9. – V době konání Jarmarku byl nutný rychlý zásah strážníků k zabránění dalšího napadání osob podnapilou osobou, která musela být zpacifikována. Odměnou byl nocleh na záchytce.

2.9. – Nejdříve si vybral něco „nového“ na sebe z kontejneru na textil a poté si ještě v místní sběrně „vyhlédl“ jízdní kolo, na kterém ujel.

5.9. – Myslel si, že se mu uleví s tím, když zapálí několik kontejnerů na odpad v části Lapačka. K jeho smůle byl hlídkou na místě zadržen dříve, než stačil utéct. Na místo byli přivoláni hasiči, kteří kontejnery uhasili a pachatel byl předán Policii ČR.

5.9. – Nečekaný nález zjistil při úklidu své nemovitosti jejich vlastník. Střelnou zbraň i s náboji si převzala Policie ČR k dalšímu šetření.

11 9. – Strach o kamaráda, který odjel z ubytování v podnapilém stavu a dlouho se nevracel, měl muž, který vše nahlásil na MP. Následně bylo zjištěno, že byl kamarád „řidič“ zadržen v policejní cele a hned tak se domů nevrátí.

16.9. – Na záchranu dusícího se psa vyjížděla hlídka, když přijala oznámení, že si na jedné zahradě rodinného domu pes omotal vodítko o strom. Pes byl v pořádku předán šťastným majitelům.

18.9. – Obav o život a zdraví muže se hlídka MP zbavila ihned poté, co mladík uvedl, že se procházel po šenovských mostech svlečený do půl těla, protože je teplé počasí.

Prevence – BESIP 

Zákon č. 361/2000 Sb. § 25 odst.3 – Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy. 

 

Preventivní akce MP 

Ve spolupráci s místními hasiči proběhla dne 24. 9. 2019 v odpoledních hodinách preventivní akce zaměřená na průjezdnost vozidel složek IZS na místních komunikacích ve městě. Na některých místech vozidlo hasičů s obtížemi projelo (foto) a v jednom případě musel řidič své vozidlo přeparkovat, aby hasiči mohli vůbec projet. Kdyby se jednalo o ostrý zásah a byl ohrožen život, zdraví nebo majetek, tak by se nemohli na místo včas dostat, přitom rozhoduje každá minuta. Nikdy nevíte, kdy vy nebo vaši blízcí budete potřebovat jejich pomoc. Toto se netýká jen složek IZS, ale také vozidel zimní údržby nebo svozu odpadů, jejichž řidiči se také setkávají se špatně parkujícími vozidly. Podobné akce se dělají také i v jiných městech. Strážníci tak spolu s hasiči nejen svou přítomností, ale i za pomocí letáků, které umísťovali za stěrače špatně parkujících vozidel, upozorňovali na tuto problematiku.