ČERVEN

2.6. – V prostoru jedné místní provozovny došlo v nestřeženém okamžiku ke krádeži mobilního telefonu. K dopadení pachatele také přispěje kamerový záznam. Věc šetří Policie ČR.

4.6. – Kolem půl jedné odpoledne se z neznámého vozidla uvolnil náklad. Jednalo se o dřevěný hranol, který zůstal v levém jízdním pruhu na silnici I/11 ve směru na Šenov. Strážníci po oznámení nebezpečné překážky ihned vyjeli na místo a dřevěný hranol o rozměrech 90x65x1500 mm z vozovky odstranili.

6.6. – V nočních hodinách došlo na ulici Hlavní k poškození dopravní značky, kdy řidič od nehody ujel. Dle poznatků se podařilo „vypátrat“ viníka nehody. Věc šetří Policie ČR.

8.6. – Neznámí výtečníci „vandalové“ si krátili dlouhou chvíli házením kamenů do oken budovy Staré školy na ulici Kostelní. Svým nezodpovědným jednáním poškodili dvě okna na této budově. K jejich dopadení jistě přispěje kamerový záznam. Věc šetří Policie ČR.

8.6. – Při odpolední procházce v lese Bobčok došlo ke konfliktu dvou osob, kdy jedna skončila v péči přivolaných zdravotníků po zásahu obranného spreje.

16.6. – Nejednalo se o „paragána“ z filmu Copak je to za vojáka…, šlo o neznámého muže, který si chtěl u jednoho z domů v části Vráclav přivlastnit prádlo visící na prádelní šnůře. Jeho pokus v pravé poledne však skončil neúspěchem a přestrojení si bude muset obstarat jinde.

17.6. – V části Podlesí v nočních hodinách sousedy upoutal z venku podivný šramot, kdy zahlédli u vedlejší nemovitosti neznámé osoby s vozidlem. Kontrolou bylo zjištěno, že se nejednalo o zloděje, ale o nové sousedy, kteří se zde stěhovali.

18.6. – Dopravní nehoda na silnici I/11 ve směru na Havířov. Řidič s vozidlem vyjel mimo vozovku, kde prorazil oplocení podél silnice a skončil v příkopu. Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Řidič byl předán do péče záchranářů. Příčinu nehody šetří Policie ČR.

18.6. – V odpoledních hodinách město zasáhl silný přívalový déšť. Následkem toho došlo k zaplavení polí, luk, zahrad a objektů. Místním hasičům při odstraňování následků také vypomáhaly okolní hasičské jednotky.

 

PREVENCE

Pokud zjistíte v místě svého bydliště a jeho okolí pohyb podezřelých osob nebo vozidel, neváhejte a ihned volejte hlídku MP Šenov na telefonním čísle 604 128 113, které upřesněte popis osob, typ vozidla, popř. registrační značku. Také nám velmi pomůže, pokud se vám podaří vozidlo nebo osoby zaznamenat např. mobilním telefonem.

 

PREVENCE – Děti

Školáci využili pěkného počasí (23. 6. 2020) a vyrazili ve skupinkách do Zámeckého parku, na houpačky nebo na Starou školu. Městská policie proto několik těchto skupinek navštívila a spolu s dětmi se mohla podělit o informace, které si děti hlavně samy vyptaly. Zvládli jsme spolu bezpečnost na silnici, nošení roušek, vybavení strážníka, které si děti mohly i půjčit, pejsky, kočky nebo i dinosaury. Všem dětem přejeme hezké vysvědčení a úžasně prožité prázdniny.

 

PREVENCE – Zabezpečení domů při dovolených

Drazí majitelé, vlastníci, pronajímatelé. Doba dovolených je tu a je potřeba zabezpečit váš dům před možnými zloději. Jako hlavní zásadu doporučujeme ze zahrady schovat všechny cennější věci pod zámek. Je také důležité říci někomu ze sousedů, rodiny či přátel, že dům bude nehlídaný, poprosit je o vybírání schránky, o zalití zahrádky a o větší všímavost pohybu na vaší zahradě. Městská policie vyjíždí i na žádosti, které se týkají alarmů v soukromých objektech. Proto pokud máte alarm, či kameru a na vašem pozemku se něco bude dít, když nebudete doma, můžete nás kontaktovat na 604 128 113.