ČERVENEC

1.7. – Hodinu po večerce na ulici U Nádraží navštívil stanový tábor neznámý tremp. Vedoucí přesto preventivně vyrozuměli strážníky, kteří dle popisu trempa zjistili na nedaleké autobusové zastávce. Lustrace osoby byla v pořádku. Muž po poučení pokračoval dál ve svém vandrování mimo katastr města.

6.7. – V dopoledních hodinách strážníci přijali oznámení, že dochází ke krádeži oplocení podél silnice I/11 na území Šenova. Oplocení v daném úseku kontrolovali pracovníci Správy údržby silnic, kteří zde prováděli opravu vozovky.

11.7. – V odpoledních hodinách na ulici Zámecká strážníci poskytli první pomoc silně podnapilému zraněnému muži, který při chůzi upadl a udeřil se do hlavy. Muž byl předán do péče přivolaným zdravotníkům.

13.7. – V odpoledních hodinách se na strážníky obrátili revizoři jedoucí v autobuse č. 28, kteří při přepravní kontrole zjistili černého pasažéra, který s nimi odmítl spolupracovat. Po provedených úkonech hlídky a podařené lustraci osoby na ulici Hlavní si revizoři věc mohli dořešit.

16.7. – Kolem půlnoci na ulici Těšínská si strážníci všimli osoby, která se pohybovala jen ve spodním prádle a pantoflích. Při kontrole bylo zjištěno, že se jedná o osobu, která je pod vlivem omamných látek a vzhledem ke špatnému psychickému stavu nebyla schopna spolupracovat. Muž byl předán do péče přivolaným zdravotníkům, kterým strážníci asistovali při převozu do nemocnice.

16.7. – V odpoledních hodinách na ulici U Alejského dvora museli strážníci řešit silně podnapilého muže, který měl v dechu přes 3,2 ‰. Na místo byli přivoláni zdravotníci.

 

 

PREVENCE – DĚTEM I RODIČŮM

Nejvíce času se tráví venku, tam si děti hrají, chodí na procházky, jezdí na kole, plavou. Venku musíte být tedy opatrní, protože i zde se můžete dostat do nebezpečných situací.

Jízda na kole, bruslích, skateboardu:

  • Při jízdě nezapomenout na helmu, chrániče kolen, loktů, případně rukavice
  • Respektovat pravidla silničního provozu

Venku pobíhají také i zvířata:

  • K cizím zvířatům se nepřibližujeme, nehladíme je, ani se s nimi nemazlíme
  • Pozor si dávejte na toulavé kočky, které mohou přenášet různé nemoci
  • Psi vás mohou pokousat 

Koupání:

  • Nechodit se koupat bez dozoru dospělé osoby a bez vyrozumění rodičů

 

PREVENCE – DÍTĚ U POČÍTAČE

 

V této době často děti tráví čas na počítači i zde je třeba dávat pozor.

Je důležité si uvědomit, že vaši potomci si často nasadí sluchátka na uši a nevnímají dění kolem sebe.

Při odchodu z domu je proto dobré jim sdělit, že jsou na chvíli sami a zamknout dveře, jako by tam nikdo nebyl.

Na sociálních sítích by neměl nikdo dávat fotky přímo z dovolené = informace pro zloděje, že není nikdo doma.

 

 

 

 

PREVENCE

Pokud zjistíte v místě svého bydliště a jeho okolí pohyb podezřelých osob nebo vozidel, neváhejte a ihned volejte hlídku MP Šenov na telefonním čísle 604 128 113, které upřesněte popis osob, typ vozidla, popř. registrační značku. Také nám velmi pomůže, pokud se vám podaří vozidlo nebo osoby zaznamenat např. mobilním telefonem.