PROSINEC

2. 12. – Znepokojený zákazník pneuservisu se obrátil na strážníky, kdy mělo dojít při přezutí pneumatik k jejich záměně. Nakonec se obě strany dohodly na způsobu řešení.

 

2. 12. – Zloději se při svých „výpravách“ také zaměřují na veřejně prospěšná zařízení. V tomto případě se jednalo o dálkové plynové potrubí v části Volenství.

 

3. 12. – V centru města bylo delší dobu odstaveno osobní vozidlo. Strážníky byl kontaktován majitel, který neměl sebemenší ponětí, kde se jeho vozidlo nachází, celou dobu žil v domnění, že vozidlo má v servisu.

 

6. 12. – Muž si chtěl obměnit svůj šatník, proto se vydal na procházku do Šenova „omrknout“ nádoby na oděv. Strážníci mu u sběrného dvora „překazili“ jeho plány, a tak odešel s nepořízenou.

 

7. 12. – Upozorňujeme vlastníky psů, že jsou plně odpovědni za případné vzniklé škody způsobené jejich psem. V tomto případě musel majitel psa poškozenému uhradit způsobenou škodu na drůbeži.

 

7. 12. – Na silnici I/11 došlo ke střetu osobního vozidla se zvěří. O srnu se postaral myslivec, příčinu nehody šetří Policie ČR.

 

8. 12. – Strážnici usměrňovali dopravu na ulici Na Hrázkách z důvodu nebezpečně nakloněného stromu o dráty elektrického vedení. Na místě zasahovali hasiči ve spolupráci s pracovníky poruchové služby ČEZ.

 

10. 12. – Sdílená jízdní kola jsou velmi populární, a ne vždy se vrátí zpět na určená místa. Což se stalo i v tomto případě, kdy jedno takové sdílené kolo bylo „zaparkováno“ na ulici U Nádraží. O jeho navrácení se pak musí postarat jeho provozovatel, který podle GPS souřadnic zjistí jeho polohu.

UPOZORNĚNÍ

Pokud zjistíte v místě svého bydliště a jeho okolí pohyb podezřelých osob nebo vozidel, neváhejte a ihned volejte hlídku MP Šenov na telefonním čísle 604 128 113, které upřesněte popis osob, typ vozidla, popř. registrační značku. Také nám velmi pomůže, pokud se Vám podaří vozidlo nebo osoby zaznamenat např. mobilním telefonem.

Pro veřejnost je stále uzavřena služebna MP Šenov z důvodu zamezení šíření onemocnění COVID-19. Občané tak mohou strážníky kontaktovat telefonicky na čísle 604 128 113 nebo e-mailem: mpolicie@mesto-senov.cz.

 

PREVENCE SENIOŘI

Preventivní činnost u této cílové skupiny zahrnuje zejména organizování besed s tematikou bezpečného chování a poradenství o ochraně osobního bezpečí a majetku. Vzhledem ke stavu a ohrožení starších osob koronavirem již nemohla od března proběhnout žádná beseda. Strážníci MP však pomáhali v domově s pečovatelskou službou s ozonizací vzduchu či převozem dezinfekcí. Strážníci navštěvují kluby a domov seniorů, kde upozorňují zejména na kriminalitu, která je často páchána právě na nich. Součástí těchto besed jsou i informace o bezpečnosti v silničním provozu, protože právě senioři se stávají často oběťmi dopravních nehod. Na besedách jsou k dispozici např. různé reflexní prvky i poučení o tom, jak je správně používat. Již brzy se snad uvidíme!