ŘÍJEN

8.10. – Strážníci provedli kontrolu ulice Pod Čechem, kde se měla pohybovat podezřelá osoba, která nahlížela do přilehlých zahrad. Dle popisu se jí podařilo zajistit o několik ulic dál. Provedenou lustrací zjištěno, že se jedná o závadovou osobu, která byla vykázána z místa.

8.10. – V centru města na ulici Hlavní byl nalezen mobilní telefon, který předal poctivý nálezce strážníkům, těm se podařilo zjistit jeho majitele a ztracený mobil mu byl navrácen.

12.10. – Na silnici I/11 ve večerních hodinách došlo v místě zúžení, kde probíhá rekonstrukce k dopravní nehodě mezi dvěma vozidly. Na místě zasahovaly všechny složky IZS. O účastníky nehody se postarali přivolaní zdravotníci. Silnice z důvodu nehody byla v obou směrech zcela neprůjezdná, strážníci tak ve spolupráci s policií museli odklánět dopravu po objízdných trasách.

13.10. – Po vydatných deštích došlo k zatopení několika polí, zahrad, objektů a také k vyvrácení stromů. V tomto případě zasahovali hasiči na ulici Na Hrázkách.

16.10. – Na silnici I/11 ve večerních hodinách opět došlo v místě zúžení, kde probíhá rekonstrukce, k poškození několika vozidel, která dostala v daném úseku defekt. Věc šetří Policie ČR. Nejedná se o první případy, kdy zde došlo k poškození vozidel nebo k dopravní nehodě.

18.10. – Jako dočasné parkovací místo svého vozidla „vraku“ si zvolil na ulici Březová jeho prozatím neznámý vlastník. Po provedení dalších kroků ze strany města bude po zákonné lhůtě z místa vrak odstraněn a vzniklé náklady budou následně vymáhány po jeho vlastníku.

19.10. – V části Podlesí došlo k požáru uskladněného materiálu u jednoho z rodinných domů. Požár likvidovalo několik jednotek HZS. Co bylo příčinou požáru, se vyšetřuje.

19.10. – V odpoledních hodinách byl strážníky zjištěn pohyb podezřelé osoby na ulici U Mlýna. Následnou lustrací bylo zjištěno, že se jedná o závadovou osobu s bohatou trestní minulostí, která byla vykázána z místa.

 

UPOZORNĚNÍ

Z důvodu zamezení šíření onemocnění COVID-19 je pro veřejnost uzavřena služebna MP Šenov. Jako doposud mohou občané strážníky kontaktovat telefonicky na čísle 604 128 113 nebo e-mailem: mpolicie@mesto-senov.cz.

 

PREVENCE

Do MŠ Lipová a MŠ Lapačka v Šenově zavítali strážníci Městské policie. Děti zaujatě poslouchaly a zvládly s přehledem takové situace jako přecházení vozovky nebo chůzi po silnici bez chodníku. Strážníci dětem také ukázali vybavení městské policie, lékárničku nebo alkohol tester a ty nejodvážnější si vyzkoušely i pouta. Těšíme se na další setkání s dětmi ve školce i na ulicích Šenova.