ÚNOR

1.2. – Na základě poznatků, kdy před několika dny došlo k páchání trestné činnosti, strážníci na ulici Na Sedlácích o půl jedné v noci zjistili dvě podezřelé osoby odpovídající popisu. Osoby byly předány přivolané Policii ČR.

 

2.2. – Na ulici Václavovická před šestnáctou hodinou ležel v prostoru zastávky silně podnapilý muž. Vzhledem ke svému stavu ani nevěděl, že se zranil. Před příjezdem zdravotníků se o něj postarali strážníci, poté předán do jejich péče.

 

3.2. – Kolem sedmé hodiny ranní došlo k loupeži v autobuse jedoucího z Ostravy. Po zastavení autobusu v zastávce „Šenov – náměstí“ se dal pachatel na útěk. Strážníci ve spolupráci s policisty prohledávali přilehlé okolí. Po provedených úkonech, poznatků od svědků a z kamerového systému se policii podařilo zjistit pachatele, který čelí obvinění z loupeže.

ZLODĚJ

 

3.2. – Na podezřelou osobu upozornili městskou policii všímaví obyvatelé našeho města. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků. Podle výpovědi svědků a kamerového záznamu se podařilo identifikovat a následně zadržet tuto osobu, která se i s lupem chystala opustit katastr města. Zloděje si převzala přivolaná hlídka Policie ČR a díky dalšímu šetření se podařilo PČR dopadnout i další pachatele trestné činnosti. Od začátku letošního roku jde již o několikátý pokus krádeže věcí ze zahrad a domů. Řadu podezřelých osob se podaří odhalit díky kamerovému systému. K jejich dopadení přispívají také samotní občané, kteří si více všímají svého okolí a ihned vyrozumí městskou policii. „Včasné oznámení znamená větší šanci na úspěšný zákrok. Spolupráce občanů je pro nás v tomto směru neocenitelná a velmi si ji vážíme“.

 

8.2. – Prodejce informoval hlídku o pohybu podezřelé osoby, kterou si pamatoval z dřívějška. Dle popisu osoba spatřena v prostoru Radničního náměstí. Kontrolou zjištěno, že se jedná o kriminálně závadovou osobu.

 

9.2. – Chybný výklad slov při rozchodu páru vzbudil v jedné z rozcházejících se osob obavu o život té druhé. Ve spolupráci s policisty se do pátrání zapojili také strážníci. Pátrání bylo úspěšné a své jednání osoba musela vysvětlit na policii.

 

10.2. a 24. 2. – Silný vítr dorazil také do našeho města. Strážníci ve spolupráci s hasiči museli vyjíždět k několika popadaným stromům, které spadly na dráty elektrického vedení, na silnice, na objekty. Silný poryv větru si pohrál také s několika kontejnery na tříděný odpad, které převrátil.

STROM

13.2. – Okolo půlnoci na ulici Lesní strážníci zasahovali spolu s hasiči u požáru třech kusů plastových popelnic. Požár způsobil škodu také na plotu. Co bylo příčinou, šetří policie.

 

19.2. – O nezvaného hosta se nejednalo. Strážníci kontrolou u novostavby na ulici Hasičská zjistili, že se jedná o řidiče pracovního stroje, který se s ním chystal odjet.

 

22.2. – Kolem půl jedné v noci na ulici Václavovická si projíždějící řidič osobního vozidla všiml podnapilého muže, kterého na půli cesty domů přepadla „opilecká“ únava. Po provedených úkonech policie jej strážníci doprovodili do místa bydliště.

 

Prevence – BESIP

CHODCI jsou bez diskuse na našich silnicích nejzranitelnější. Stále také dochází k nehodám, při nichž si chodec neuvědomil nebezpečí rychle se blížícího auta. Právě proto je zakázáno přebíhat dálnici nebo silnici pro motorová vozidla mimo přechody pro chodce a v nepřehledných místech. Na prvním místě je prevence a maximální snaha snížit riziko nehody. Právě proto začala platit povinnost chodců mít na sobě reflexní prvky v případech, kdy se pohybují mimo obec nebo mimo místa s veřejným osvětlením za snížené viditelnosti. To znamená nejen za tmy, ale také například mlhy, hustého deště nebo sněžení, zkrátka za jakékoliv špatné viditelnosti z důvodu nepříznivého počasí.

 

Beseda v Senior klubu Šenov

Městská policie Šenov opět zavítala mezi seniory, tentokrát jsme navštívili místní Senior klub Šenov. Beseda byla zaměřena na téma podomní prodejci, přicházející bez pozvání, šmejdi na telefonu nabízející různé služby, zloději vydávající se za rodinné příslušníky s žádostí o finanční pomoc a také o kapsářství, při kterém dojde k odcizení věcí či cenností, aniž si toho dotyčný všimne. Seniorům byly na závěr rozdány reflexní bezpečnostní prvky a kapesní osobní alarmy, které svým hlukem upozorní okolí na problém. Mile nás překvapila hojná účast seniorů na besedě a těšíme se na další setkání. Děkujeme.

duchodci