ZÁŘÍ

6.9. – V odpoledních hodinách došlo k dopravní nehodě vozidla, které narazilo do svodidel u Volenského rybníka. Nehoda se obešla bez zranění. Věc šetří DI PČR Ostrava.

9.9. – Zatím neznámý pachatel se zbavil gumových odřezků a založil černou skládku. Přitom stačilo ujet ještě kousek a odpad vyhodit na sběrný dvůr. Městská policie takováto místa hlídá a věc dále šetří odbor ŽP.

10.9. – Strážníci městské policie přijali oznámení o pohybu zmatené osoby na Škrbni. Na ulici byla zjištěna starší osoba, která byla dezorientována. Po provedených úkonech si dotyčnou ženu převzal do své péče její rodinný příslušník.

10.9. – V nočních hodinách zasahovali strážníci spolu s hasiči u ohniště, které někdo založil v prostoru Pežgovského lesa. Jejich rychlým zásahem nedošlo k jeho rozšíření.

15.9. – Jízda na černo se muži nevyplatila. V posledních dnech strážníci stále častěji spolupracují s revizory MHD. Těm městská policie pomáhá zjistit totožnost černých pasažérů. Po ztotožnění byl muž na místě pokutován pracovníky DPO.

21.9. – V pravé poledne se na strážníky obrátila pečovatelka, která přijela za klientkoua nemohla se s dotyčnou osobou zkontaktovat. Ve spolupráci se složkami IZS došlo k otevření domu. Seniorka byla předána do péče přivolaným zdravotníkům.

22.9. – Rodinné neshody řešili strážníci, kteří museli předat věc do šetření příslušnému správnímu orgánu.

23.9. – Podnapilý muž si ustlal na dlažbě v prostoru Radničního náměstí. Vzhledem k jeho stavu a zraněním po pádu byla na místo přivolána RZS, která si muže převzala do péče. Jelikož byl muž agresivní při jeho převozu do nemocnice, musela hlídka MP asistovat záchranářům až k příjmu v nemocnici.

 

PREVENCE SE VŽDY VYPLATÍ

S podzimem přicházejí i dušičky, a proto nezapomínejte na své věci ve vozidle. Při vykládání věcí z auta sledujte pohyb kolem svého vozidla, nenechávejte tašku, kabelku, peněženku, batoh na předních sedadlech auta bez dozoru.

– je potřebné si uvědomit, že auto není trezor, proto nenechávejte v autě kabelky, peněženky, zavazadla, klíče od bytu apod.;

– přesvědčte se, zda je auto uzamčené a má zavřená všechna okna;

– nezapomeňte klíče od auta ve vozidle, ani je nepůjčujte cizím osobám.

Nedávejte zlodějům příležitost, aby vás okradli! Vlastní bezpečné chování je tou nejlepší prevencí.

 

PREVENCE – POHYB PODEZŘELÝCH OSOB

Pokud zjistíte v místě svého bydliště a jeho okolí pohyb podezřelých osob nebo vozidel, neváhejte a ihned volejte hlídku MP Šenov na telefonním čísle 604 128 113, které upřesněte popis osob, typ vozidla, popř. registrační značku. Také nám velmi pomůže, pokud se vám podaří vozidlo nebo osoby zaznamenat, např. mobilním telefonem.